14 Mayıs 2015

Doğumdan Sonra Atılacaklar

Evet başlığı doğru okudunuz.
Yazmak üzere olduğum konu "Doğumdan Sonra Atılacaklar".
Doğuma giderken alınacakları yazıyoruz, doğumdan sonra alınacakları yazıyoruz hatta çocuk bilmem kaç aylık olana kadar alınacakları bezinden tutun, mamasına kadar yazıyoruz da, atılacakları neden yazmayalım?
Bugün tam olarak 39 haftalık hamileyim. Eskiden bu hesabı da anlamaz, insanların neden ısrarla hafta belirttiklerini anlamazdım. Hayat işte! Türlü örneklemeler ile her şeyi öğretiyor insana...

Nerede kalmıştık?
39 hafta. Yani hanımefendi bu hafta da "yok ben gelmiyorum" derse, kala kala bir haftacık kaldı sadece:) Tüm aile, dostlar beklemedeyiz. Her sabah "ben iyiyim, hala tek bedende iki kişiyim" konulu bilgilendirme mesajları yolluyorum sevdiklerime:)Ama... -ki inanın bu çok büyük bir ama- Kendime minik kuşum doğduktan sonra atılacaklar listesi hazırlamadım da değil.
Ben değişim insanıyım. Öyle dönme dolaplar gibi aynı döngünün içinde olmak istemiyor ve hoşlanmıyorum.
Dile kolay ilk 4,5 ay hala pantolon ve eteklerimin içine sığdığım düşünülürse; son 5 aydır aynı şeyleri üstümde taşımak mecburiyetinde kaldım. Mağaza vitrinlerini uzaktan uzaktan inceleyebildim sadece! Bu benim için çok ama çok zor! 
Doğum Sonrası Atılacaklar Listesi

1- Göbeği sıkmayan bol tshirtler: Birkaç bol ve dökümlü tshirt almıştım. Hem göbek büyüdükçe örtsün, hem de belim açılmasın diye. 

2- Gecelikler: Pijamalar göbeğimi sıktığı için hamileliğimin başından beri gecelik giyiyordum. Hasret kaldım pijamaya!

3- Evde giyilen bol eşofman altları: Sürekli yıkanmaktan paçavraya döndüler resmen.

4- Sokakta giyilen eşofman: O çok sevdiğim Adidas three-stripes eşofmanım artık çöpe gidecek. Canım eşofmanın rengi soldu artık... Acaip bir şey oldu. Bu arada hakikaten "hamile eşofmanı" gerçeği de var hani:)

5- Hamile pantolonu: Beli hamişlere özel yapılan pantolonlar ilk başlarda ne de çok hoşuma gitmişti halbuki... Zaman ilerleyip onlardan başka bir şey giyemeyince içime fenalıklar basmaya başladı.
Yaz geldi! Eteklerimi, şortlarımı özledim ben!

6- Hamile elbisesi: Bu elbiseler nefis. Hamileyken kıyafet alacaksanız bol bol elbise alın derim ben. Ama diyorum ya yaz geldi artık... Tiril elbiselerimi özledim. (şimdi ağlayacak kadın!)


Şimdilik kıyafet mezarlığına göndereceğim listem bunlar.
Ne dersiniz hamişler, deneyimli anne adayları? Siz de benim gibi misiniz/miydiniz?

İşin esprisi tabii, minik kuşumun varlığı en büyük şükür sebebim olacak hep:) İsteyen, dileyen herkesin en kısa zamanda miniciğine kavuşması dileklerimle...

Sevgiler,

10 yorum :

 1. Anlam'cım, moral bozmak gibi olmasın ama, doğumdan sonra ilk 5 ay da gebe kıyafetlerini giymen gerekebilir... Hadi 5 olmasın da 3 olsun. Zira normal doğum da yapsan insanların "ayy içeride ikizini mi unuttulaaaar?" şeklindeki densiz esprilerine maruz bırakacak miktarda göbeği oluyor yeni annelerin... Göbeğin inmesini müteakip aynen ben de senin gibi gözümün önünden sonsuza kadar kaldırmıştım orası ayrı. Hala da robadan bol bluz bilmem ne giymiyorum :)

  Küçük hanım sağlıkla gelsin! Öperim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Başak'cım valla gardırobumu değiştireceğim kesin ama şunları gözümün önünden kaldıracağım kesinlikle, içim şişti:)

   Sil
 2. hamile elbiselerine güle güle :)
  emzirme atleti, emzirme sütyeni merhaba ....
  Bu arada doğum sonrası da bir süre gecelik giymek daha rahat olabilir, kolay doğumlar, sağlıkla al kucağına bebeğini ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Loğusa gecelikleri ayrı:) onlar hazırlandı, çekmecede zamanlarını bekliyorlar şu an:):)
   Çok sağol canım, dileklerin duyulsun ve bana ulaşsın:)

   Sil
 3. ilahi :)) atma onları niye atıyorsun 2. hatta belki 3. bebiş de gelir ileride :))
  ben hepsini bir kutuya koyup kaldıracağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cesaretine hayranım vallahi. Birincisi gelmeden düşünüyorsun ya bunları, bravo:)
   Şu bebişi bi sağlıkla alayım da kucağıma, kıyafetleri de gözüm görmesin... sinirim geçince belki senin tarafa geçerim:D:D

   Sil
 4. Ben de hemen elimden çıkarmıştım.. zaten sevmem fazla eşyayı :) hem de çok giyince insan bıkıyor..hafifleyince ohh güle güle :)
  21 kilo almıştım.. hızla verdim ben kiloları şükür...sen de rahatlıkla halledeceksin miss olucak herşey ..yeter ki bıdıkı kokla gör yetiyor :)
  http://loveandsmile.wordpress.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umuyorum ki öyle olur:) Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim:*

   Sil
 5. Merhaba,

  Hazelin bloğunda görmüştüm sizi bende beklerim :)

  buarada benim giydiğim 1 hamile taytı , 1 hamile pantolonu 2 tane da kot sayısız tunikten bozma tshirt ve bluzları direk gözümün görmeyeceği yerlere kaldırmayı düşünüyorum. Dar elbiselerimi , mini eteklerimi, slim fit gömleklerimi özledim :(

  Sevgiler,
  http://yenihayatiminilkgunu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahh dimi dimi? Nasıl kıymetini bilememişiz o kıyafetlerin diye düşünmeden edemiyor insan:)
   Bu arada bloga bakıyorum hemen.

   Sevgiler,

   Sil