31 Temmuz 2017

Okudum | Çocuk Kitabı: Nerede Bu Denizyıldızı?

Ne yalan söyleyeyim kızımla kitap okumaya bayılıyorum!
Ona aldığım her kitabı almadan önce inceliyor ve okuyor, sonra ona okuyorum.

Okuduğumuz her hikaye 2 yaşını henüz tamamladığı için, bolca resimli ve toplasanız 30 - 40 cümleyi aşmayan kitaplar. Benim anlatımımla ise rahat 10 dakikadan fazla sürüyor.
Her resmi ona anlatmayı, resimlerin detaylarına birlikte inmeyi ve hatta hikayeye hikaye katarak büyütmeyi çok seviyorum.

Böylelikle kitap hem interaktif bir hale gelmiş oluyor, hem de kızımın kitaplara olan ilgisi hiç sönmüyor. Öyle ki, 1 yaşındayken okumaya başladığımız hikaye kitaplarını bile getirip, okumamızı isterken kendisi tamamlayabiliyor hikayeyi.

Bu kitabı ise aylar önce Tırtıl Kids'den almış, henüz zamanı gelmediği için sakladığım diğer kitapların arasına koymuştum.Nerede Bu Denizyıldızı? RedHouse Kidz tarafından yayımlanan bir sessiz kitap. Yani içerisinde neredeyse hiç kelime yok, sadece görseller var. Bu kitap da denizin altında geçiyor ve insanlar tarafından kirletilmiş su altını anlatıyor. 


Kitaptaki çizimler çok cici ve detaylı. Böylelikle hikayeyi o anki ilgi durumuna göre istediğiniz gibi uzaltıp, kısaltabiliyorsunuz. Misal balıkların renkleri, şekilleri, fazlalık ya da azlıkları pekala o günün uzatma konusu olabiliyor. 

Yayın evinin kitap için önerdiği yaş aralığı ise 3 yaş ve üzeri. 

Ben hikayeyi uydururken, o da dinlerken büyük keyif alıyoruz.

Umarım siz de aynı hazzı duyarsınız, keyifli okumalar.

2 yorum :

  1. Kasım'da 3. yaş gününü kutlayacağımız oğlumuz için ideal bir kitap o zaman. Alınacaklar listesine ekledim. Teşekkürler...

    YanıtlaSil