1 Mayıs 2016

İzledim | Film: Deadpool

DeadpoolYapım: 2016 - ABD
Tür: Aksiyon - Macera - Komedi
Süre: 108 Dak.
Yapımcı : Tim Miller
Senaryo:  Rhett ReesePaul Wernick
Oyuncular : Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller  
IMDB Puanı: 8,3/ 10

Özel Kuvvetler Birimi'nde görevli eski bir memurun kanser olmasının ardından sürekli iyileşme yeteneğine sahip mutanta çevrilmesi ve hayatının aşkını kurtarması.


MimE Notu: Keşke sinemada 3D izleyebilseydim dediğim filmlerden biri daha.
Her Marvel filmi gibi bu filmi de en başından +1 puan ile izlemeye başladım. Daha önce hiç konusunu okumamış, trailerini da izlememiş biri olarak, 108 dakika boyunca gerçekten çok eğlendim.
Az çok artık fark etmişsinizdir. Tarz olarak aksiyon filmlerini hele Marvel'sa çok severim ama zaman zaman vahşetin üst seviyelere çıktığı bu filmde, Deadpool gibi ironik ve esprili bir karakteri bulmayı hiç beklemiyordum.

Marvel'ın aksiyon sahnelerindeki gücü, yepyeni bir karakter ile birleşince nefis olmuş.Bu arada şunu da açıklamak lazım sanırım. Sinema kültürü nispeten az olan, X-men serisini izlememiş, oyuncuların kim olduğunu bilmeyen ya da 90'lı yılların müziğine hakim olmayan biri esprilerden benim kadar keyif almayabilir.

Ama Sinead O'Connor'ın kim olduğunu bilip, aşağıdaki sahneyle birleştiren herkes benim yaptığım gibi sağlam bir kahkaha patlatır, bundan eminim.


Keyifli seyirler,

1 yorum :