21 Temmuz 2014

Plaj çantasının olmazsa olmazları!

Benim için yaz demek, deniz, güneş ve kum demek!

Güneşin zararlarını bilsem de, güneşin tenimi sıcacık yapmasını ve cildimin bronzlaşmasını çok severim. Yaratılıştan da esmer olunca, pek de zorluk çektiğim söylenemez. Hani o 15 dakikada bronz olan nefret edilesi insanlar vardır ya; işte ben oyum!

Cilt rengim koyu olduğu için güneşe daha az duyarlıyım ama bu ne yazık ki cildimi güneşin koynuna rahatça bırakabileceğim anlamına gelmiyor. Denize koca bir çanta ile gitmek, cildimi güneşin zararlı ışınlarından ve güneş lekelenmelerinden korumak zorundayım. 

Clinique - SPF 25 Vücut Spreyi

Clinique - SPF 30 Yüz Güneş Koruma Kremi

GNC - Reviva Labs Moist Stick Vitamin E Oil Lips & Eye

Avène Termal Su


Güneşe çıkmadan önce ve de güneşte kaldığım süre zarfında mutlaka 25 faktör ve üzeri kremlerimi kullanıyorum. Yüzüm için de vücudum için de tercihim Clinique
Clinique'in cildi güneş yanığı ve yaşlanmaya karşı etkin bir koruması olmasının yanı sıra çok hafif ve hoş bir kokusu var. Üstelik yağsız olması da ürünlere ayrı bir artı puan kazandırıyor. 

Avène Termal Su denizden sonra tuzun yarattığı gerginliği almak için mükemmel bir çözüm. Yüzünüze sıkıyorsunuz, 10 - 15 saniye bekledikten sonra hafif hareketlerle yüz ve boynunuza yayıyorsunuz. Bu kadar basit bir şeyin bu kadar mükemmel sonuçlar yaratması gerçekten şaşırtıcı.

Bu arada vücudu güneşten korurken dudakların da unutulmaması gerekiyor. GNC'den aldığım Reviva Labs yazın da kışın en yakın arkadaşım diyebilirim. Sadece dudaklar için de göz çevrem için de rahatlıkla kullandığım bu E vitaminli krem-ruj, cildi nemlendirirken yaşlandırmayı da geciktiriyor.

Deniz zamanlarımın bir diğer kurtarıcısı ise Neutrogena Nourishing Lipcare with Nordic Berry. Neutrogena - Norveç Böğürtlenli Besleyici Dudak Nemlendiricisi

GNC kremimi bir hafta gibi kısa bir sürede bitirdiğim için Neutrogena'dan Nourishing Lipcare Nordic Berry aldım. Mumsu bir yapısı olan Norveç böğürtlenli dudak nemlendiricisinin nefis bir kokusu var ayrıca yağlı bir his bırakmıyor ve dudakları gerçekten yumuşacık yapıyor.
Yalnız şunu da baştan kabullenmek lazım. İstediğimiz kadar kremlenelim, şapka takalım, gözlük takalım; su içmediğimiz ve vücudu içten nemlendirmediğimiz sürece hiçbir sonuç elde edemeyiz. Bu yüzden "bol su içmek en güzel kremdir" dersem hiç de yalan olmaz.
Unutmadan...
Bir kitabım, bir de güneş gözlüğüm olmadan da kumsala falan gitmem ben:)
* Paradise Beach - Kos - Yunanistan*

Gözlük: RayBan - Wayfarer
Kitap: Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
İyi tatiller, bol güneşli günler!

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder